Inwestycja osiedle Eko Park w Warszawie

  • 4 lata temu
  • 0
Inwestycja osiedle Eko Park w Warszawie

Osiedle Eko Park – Biały Kamień

Inwestycja osiedle Eko Park (zwana również Białym Kamieniem od nazwy ulicy, przy której powstały pierwsze apartamentowce) to jedna z najbardziej prestiżowych lokalizacji w Warszawie. Otoczona z jednej strony rozległymi terenami Pól Mokotowskich, a z drugiej zieloną zabudową Dolnego Mokotowa i Wyględowa, stanowi wyjątkową enklawę.

Budowa osiedla Eko Park zakończyła się w 2013 roku. Inwestycja składa się z kilkunastu apartamentowców o różnej wysokości (od 4 do 6 pięter) rozlokowanych na ponad 19 hektarach powierzchni. Na „Biały Kamień” składa się około 1200 apartamentów.

Miasto w mieście

Parter jest w całości przeznaczony na cele usługowe, więc osiedle służy jako swoiste „miasto w mieście”. Na dole swoją siedzibę mają banki, lokale gastronomiczne, gabinety medyczne, SPA, pralnie i firmy usługowe. Większość spraw życia codziennego można więc załatwić nie wychodząc poza obręb osiedla.

Wjazdy na teren Eko Parku są strzeżony, ale otwarty i niekontrolowany za dnia jak na przykład na osiedlu Konstancja albo osiedlu Marina . Od pierwszego kroku ma się wrażenie przebywania w miejscu innym, odrębnym i odseparowanym od okolicy. Zresztą, o separację nietrudno, bo za wyjątkiem ulicy Batorego, Eko Park nie graniczy z żadnymi ruchliwymi drogami.

Eko Park – Lokalizacja

Osiedle Eko Park mieści się w kwadracie ulic Batorego, Rostafińskich i Kulskiego. Czwarta ściana „kwadratu” to ogródki działkowe Rakowiec. Również od strony ulicy Batorego Biały Kamień oddzielony jest pasmem ogródków działkowych.

Inwestycja jest bardzo dobrze skomunikowana. Centrum oddalone jest o 4 kilometry, stacja metra Pole Mokotowskie o 800 metrów, a ulicą Boboli/Wołoską kursują tramwaje w kierunku Mordoru oraz Centrum (i dalej).

Pomijając niewielkie odległości od ścisłego centrum miasta, bodaj największą zaletą osiedla Eko Park jest położenie tuż przy Polach Mokotowskich. Niegdyś lotnisko – obecnie jeden z największych parków w Warszawie, stanowiący doskonały teren do uprawiania sportów, spacerów i spędzania wolnego czasu.

Skoro już o sportach mowa – Biały Kamień leży blisko ściany wspinaczkowej na Banacha oraz basenu o opinii najlepszego w Warszawie, czyli basenu WUMu. Gdyby jednak komuś przydarzyła się kontuzja, nieopodal znajduje się szpital MSWiA.

Apartamenty

Apartamenty na osiedlu Eko Park to w dużej mierze przestronne mieszkania wykończone w wysokim lub podwyższonym standardzie. Powierzchnie apartamentów zaczynają się od 52 m2, a kończą na 196 m2.

Jako, że Eko Park powstawał etapowo i ręką wielu projektantów, poszczególne budynki różnią się od siebie. Za najbardziej prestiżową uchodzi ulica Biały Kamień, od której Eko Park rozpoczął swoje istnienie. To właśnie tam znajdują się kameralne, 4-piętrowe apartamenty.

Przykład nowszego etapu to na przykład ulica Chodkiewicza, z  6-piętrowymi apartamentowcami, wyróżniającymi się między innymi przestronną i reprezentacyjną „studnią”.

Do każdego apartamentu przynależy przynajmniej jedno miejsce postojowe w garażu podziemnym. Każdy budynek jest całodobowo strzeżony, posiada recepcję i reprezentatywne patio. Osiedle jest bardzo bezpieczne i cenione właśnie ze względu na separację od otoczenia (choć wjazdu nie strzeże żaden szlaban).

Eko Park jest często wybieranym rejonem wśród osób, które chcą zainwestować w nieruchomości. Ze względu na swoje położenie i renomę, inwestycja cieszy się dużą popularnością zarówno wśród międzynarodowej kadry korporacyjnej, jak i młodych rodzin chcących zamieszkać w dobrym miejscu w Warszawie.

Oferty

W naszej ofercie posiadamy apartamenty w inwestycji Eko Park, zarówno do sprzedaży, jak i do wynajmu. Jeśli poszukujesz nieruchomości w tej inwestycji, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu.

Eko Park – Informacje Ogólne

Projekt: APA Kurylowicz & Associates, Staniszkis Architect, BIM Architekci, Thomas Korneluk, DDJM
Deweloper: Ekopark
Powierzchnia: 19 ha
Ilość mieszkań: ok. 1200
Rok budowy: 2000-2013

Dołącz do dyskusji

Compare listings

Porównać